Reklama

Służby Specjalne

Szef BOR odejdzie?

  • Generał Marian Janicki i Premier Donald Tusk- fot. Wikipedia
    Generał Marian Janicki i Premier Donald Tusk- fot. Wikipedia

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Defence24.pl na przełomie lutego i marca odejdzie ze stanowiska gen. Marian Janicki szef Biura Ochrony Rządu.Oficjalnym powodem odejścia ze służby ma być fakt uzyskania przez gen. Janickiego uprawnień emerytalnych.

Generał Marian Janicki jest mocno krytykowany przez prawicową opozycję, która zarzuca mu liczne uchybienia, zarówno w trakcie przygotowań do wizyty w Katyniu jak i bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Dotychczas Janicki mógł jednak liczyć na polityczny parasol ponieważ politycy PO uważali, że dymisja szefa BOR mogłaby oznaczać częściowe wzięcie odpowiedzialności za katastrofę - przynajmniej w sferze medialnej. Nabycie przez generała uprawnień emerytalnych, może być naturalnym, a przez to neutralnym powodem do zmiany na stanowisku szefa BOR.

Po szefie ABW byłaby to kolejna rezygnacja osoby dysponującej rozległą wiedzą na temat najważniejszych osób w Państwie - ich przyzwyczajeń i powiązań. Po Warszawie krąży nawet dowcip opisujący stopień tej wiedzy.

Otóż raz w tygodniu, w Warszawie, odbywa się "Mała Rada Ministrów". Gdzie? Nie w Ujazdowskich? Nie, Mała Rada Ministrów obraduje w myjni samochodowej BOR, gdzie funkcjonariusze wymieniają poglądy.

(PM)
Reklama

Komentarze

    Reklama