Reklama

Służby Specjalne

Obywatel Rosji zatrzymany przez ABW

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

”W wyniku współpracy funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Placówki Straży Granicznej w Warszawie został zatrzymany Nurmagomed M., obywatel Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego” - informuje Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Cudzoziemiec ma być powiązany z organizacjami o charakterze terrorystycznym oraz zaangażowany w udzielanie im wsparcia logistycznego.

Jak informuje rzecznik, do zatrzymania doszło jeszcze 30 stycznia 2019 roku. Według informacji służb, Czeczen był także członkiem rozpracowanej przez ABW w 2018 r. zorganizowanej grupy przestępczej składającej się z obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego, która wspierała organizacje terrorystyczne. Kooperował z Azamatem B., wydalonym z Polski w sierpniu 2018 r. na wniosek Szefa ABW.

Decyzją Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców Nurmagomedowi M. odebrano ochronę uzupełniającą, którą posiadał w RP od 2009 r. oraz wpisano go do „Wykazu cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany”.

Na podstawie orzeczenia Sądu Rejonowego w Warszawie został on osadzony na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na deportację do kraju pochodzenia.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze