Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Wspólna akcja CBA i SKW. Korupcja przy zakupie sprzętu dla armii

Fot. CBA
Fot. CBA

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 3 osoby, prezesów gdańskiej i warszawskiej spółki a także byłego oficera Wojska Polskiego - informuje Biuro.

Podejrzenia dotyczą nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, co - jak czytamy na stronie CBA - naraziło ekonomiczne interesy Sił Zbrojnych RP.

Materiał dowodowy w sprawie został zebrany przez funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Podczas śledztwa ujawniono, że w ramach procedur przetargowych pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie, a biznesmenami dochodzić miało do przestępstw korupcyjnych w wyniku których zostały ujawnione warunki oferty przetargowej.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn w zamian za łapówkę, przekraczając swoje uprawnienia przekazywać miał informacje stanowiące tajemnicę służbową umożliwiającą uprzywilejowaną pozycję firmom w organizowanych przez wojsko przetargach.

Do zatrzymań doszło na terenie Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy. Wszyscy usłyszeli zarzuty w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze