Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Służby uderzają w mafię paliwową

fot. CBA
fot. CBA

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prokurator Maciej Załęski, 9 lipca funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z pracownikami urzędów celno– karbowych i inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego dokonali przeszukań w siedzibach kilkunastu podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju, które zajmują się obrotem biopaliwami i komponentami biopaliw. Z informacji jakie przekazał Załęski wynika, że chodzi o działania, które naraziły Skarb Państwa na starty w wysokości przekraczającej łącznie 70 milionów złotych.

Jak informuje gdańska prokuratura, przeszukania odbyły się łącznie w ponad 40 miejscach, a ich celem było zabezpieczenie dokumentów i różnego rodzaju przedmiotów związanych z obrotem biopaliwami i komponentami do tych paliw. Cała sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od listopada 2015 roku do marca 2017 r. na terenie całego kraju i dokonywanych przez członków tej grupy nadużyciach w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej, które mogły narazić Skarb Państwa na starty przekraczające łącznie nawet 70 milionów złotych.  W akcji tej brało udział łącznie 180 funkcjonariuszy CBA, Urzędów Celno – Skarbowych: Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

O przeszukaniach informuje także CBA, które w komunikacie zauważa, że dzisiejsza akcja to część większego śledztwa prowadzonego przez Delegaturę CBA w Szczecinie.

Realizowane czynności mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Wydział Komunikacji  Społecznej CBA

 DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze