Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Korupcja przy przetargach medycznych dla wojska. CBA zatrzymało dwie osoby

Fot. CBA
Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w związku z korupcją przy przetargach medycznych dla wojska - poinformowało Biuro. Wśród zatrzymanych jest dyrektor jednej z zielonogórskich spółek i pracownik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski poinformował, że zatrzymań dokonali agenci z warszawskiej delegatury CBA.

"Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych na dostawę sprzętu medycznego przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie pod Warszawą" - powiedział Brodowski.

Zaznaczył, że zmowa przetargowa na korzyść zielonogórskiej firmy mogła przynieść ponad 2 mln zł szkody Skarbowi Państwa.

Dwaj zatrzymani przez CBA to pracownik Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor ds. klienta wojskowego i ratownictwa medycznego zielonogórskiej spółki.

Według śledczych zatrzymani mieli porozumieć się przy przetargach na sprzęt medyczny i tak uzgadniali treść zamówienia, by wygrywała zielonogórska spółka. Brodowski zaznaczył, że to śledztwo własne CBA, przy udziale Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Zatrzymani trafią do nadzorującej je Prokuratury Okręgowej w Warszawie - w Wydziale ds. wojskowych. "Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania" - podkreślił naczelnik.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze