Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA wybrało dostawcę pistoletów maszynowych

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. CBA
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę pistoletów maszynowych. Wybór nie był trudny, bowiem w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta pochodząca od spółki Allies Incorporated, a kwota zaproponowana przez firmę mieściła się w budżecie wyasygnowanym na ten cel przez CBA.

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego już niebawem trafi 12 sztuk pistoletów maszynowych z rozkładaną teleskopowo kolbą wraz z kolimatorem. Realizacją zamówienia zainteresowana była tylko jedna spółka. Allies Incorporated dostawy wyceniła na 139 607,76 złotych brutto (budżet CBA wynosił 172 800,00 zł brutto) oferując przy tym 60 miesięcy gwarancji i termin dostawy nie dłuższy niż 180 dni od podpisania umowy. Najprawdopodobniej do CBA trafi pistolet SIG Sauer MPX kal. 9 mm.

Oferta tej samej warszawskiej spółki wybrana została jeszcze w jednej z trzech części przetargu. Allies Incorporated dostarczy CBA – oprócz pistoletów – także 4 sztuki "powiększalnika do broni". Biuro zapłaci za nie 6.246,43 złotych brutto (budżet wynosił 9 tys. zł brutto). Nie udało się natomiast rozstrzygnąć części postępowania w ramach której CBA szukało 12 latarek do broni. W tym przypadku żadna z firm nie była zainteresowana realizacją zamówienia.

Przypomnijmy, w ogłoszonym przez CBA postępowani, chodzi dokładnie o 6 sztuk pistoletów kaliber 9 mm, posiadających lufę o długości 8 cali (203 mm), polimerowy dwurzędowy magazynek na 30 sztuk amunicji oraz blokadę zamka w tylnym położeniu po oddaniu ostatniego strzału. Jak mogliśmy przeczytać w dokumentach przetargowych, CBA szukała broni samopowtarzalnej półautomatycznej. Jeśli chodzi o wymiary, to pistolety miały mieścić się w przedziale 660 - 680 mm długości, 59-62 mm szerokości, 200-205 mm wysokości. Broń nie mogła być też cięższa niż 3 kg, oraz musiała posiadać szynę na akcesoria typu (Łoże) M Lok lub szynę Picantinny. Pozostałe 6 sztuk pistoletów charakteryzować miało się niemal takimi samymi cechami z tą różnicą, że broń powinna posiadać lufę o długości 4,5 cala (114 mm), jej długość całkowita mieścić musi się w przedziale 560 - 580 mm, a waga oscylować w granicach 2,7 - 2,9 kg. Do obu typów pistoletu dostarczone maja zostać też kolimatory. Zgodnie z wymaganiami mają one gwarantować jednokrotne powiększenie i być zasilane baterią oraz dodatkowo panelem solarnym. CBA wymagała też by obudowa wykonana była z aluminium oraz by sprzęt dawał możliwość regulacji intensywności podświetlenia (Biuro wymaga podświetlenia w kolorze czerwonym). Kolimatory muszą cechować się też wodoodpornością IPX 6 – IPX 8, a także posiadać 4 różne zintegrowane opcje siatki celowniczej (kropka, okrąg-kropka, kropka z uchwytami, okrąg-kropka z uchwytami). Aktywacja przyrządów celowniczych musi następować w reakcji na ruch. Kolimator powinien także mieć średnicę obiektywu 19-21 mm, całkowitą długość 83-87 mm oraz szerokość mieszczącą się w przedziale 48-52 mm.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze