Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA w nowej siedzibie?

<p>fot. cba.gov.pl</p>

Nowa siedziba Centralnego Biura Antykorupcyjnego może się mieścić w niedokończonym biurowcu Bartimpexu w Warszawie, obok Cmentarza Wojskowego na Powązkach – wynika z rocznej informacji CBA za 2017 r. Obecnie centrala Biura znajduje się w jednym z budynków rządowych przy siedzibie premiera.

Od początku istnienia Biura prestiżowa siedziba przy Alejach Ujazdowskich przy rozwidleniu z Szucha oceniana była jako zbyt mała. Poszukiwano docelowej lokalizacji, która oprócz odpowiedniej powierzchni, zapewniłaby odpowiednie standardy poufności i warunki pracy. Rozwiązaniem tymczasowym było wynajęcie biurowca - część biur CBA mieści się w wynajętym budynku przy Poleczki 3 w południowej części miasta.

CBA wiele razy szukało odpowiednich budynków w zasobach Skarbu Państwa, jednak bez powodzenia.

Ze sprawozdania wynika, że Biuro złożyło wstępną ofertę kupna nieruchomości po budowanej przez Bartimpex Aleksandra Gudzowatego z rozmachem siedzibie firmy EuroPolGaz. Budynek zajmuje teren przy skrzyżowaniu Powązkowskiej, Maczka i trasy S8 - alei Armii Krajowej. Formalnym adresem tej budowli jest Literacka 7.

Biuro oczekuje obecnie na akceptację propozycji przez właściciela, lub dalsze negocjacje cenowe.

W raporcie zaznaczono, że planowane jest pozyskanie nieruchomości przy warszawskich Filtrach i w rejonie kompleksu prokuratury i sądów wojskowych przy Nowowiejskiej i wojskowych służb specjalnych przy al. Niepodległości. Pomieszczenia przy Krzywickiego 34 na razie uzyskano w drodze użyczenia, w 2018 r. budynek miałby przejść w trwały zarząd Biura. 

Władze Biura na potrzeby CBA w kraju - wynika z raportu - kupiły też wynajmowany wcześniej od Polskiej Spółki Gazownictwa budynek w Rzeszowie, przygotowały dokumentację przebudowy gdańskiej delegatury Biura, poszukiwały większej siedziby dla delegatury w Łodzi i w porozumieniu z resortem infrastruktury w grudniu 2017 r. kupiły nową nieruchomość dla delegatury w Poznaniu.

PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama