Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Były wiceszef ABW zatrzymany

Fot. CBA
Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało wczoraj sześć osób w związku ze sprawą dotyczącą wystawiania fikcyjnych faktur na usługi doradcze. Jak potwierdza Biuro, wśród zatrzymanych jest były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

"Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie postępowanie dotyczące podejrzenia poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach za usługi doradcze na rzecz trzech spółek z Warszawy, Starachowic i Sokołowa" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym byłego Zastępcę Szefa ABW w latach 2008-2013, trzy osoby z jego najbliższego otoczenia, udziałowca spółki i Prezesa Zarządu spółki. Jak podkreśla CBA, wszystko wskazuje na to, że jedna z zatrzymanych osób, właścicielka warszawskiej firmy consultingowej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i współpracując z pozostałymi wystawiała faktury na fikcyjne usługi doradcze opiewające na niemal 300 tys. zł. Jak ustalili śledczy CBA proceder miał trwać od lipca do grudnia 2018 r.

Agenci Biura przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze