CBŚP przejmuje materiały wybuchowe

10 lipca 2020, 08:41
cbśp fot cbsp
Fot. CBŚP

Przejęcie 25 kg mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego, a także 110 kg oraz 17 litrów substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych, jak również 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych, to efekt ostatnich działań CBŚP - informuje formcja. W akcji, w której wzięło udział ponad 100 policjantów CBŚP, wsparcia udzielili funkcjonariusze ABW, a także eksperci z CLKP oraz laboratoriów kryminalistycznych, jak również policyjni minerzy-pirotechnicy oraz technicy kryminalistyki z komend wojewódzkich.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z zarządów terenowych CBŚP, przeprowadzili kolejną akcję i sprawdzili kilkanaście osób, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych.

W działania zaangażowanych było ponad 100 funkcjonariuszy. Przeszukano 23 posesje oraz lokale mieszkalne, na terenie województw: podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego, podlaskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. W akcji policjantów CBŚP wspierali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, jak również laboratoriów kryminalistycznych oraz policyjni minerzy-pirotechnicy i technicy kryminalistyki z komend wojewódzkich. W działaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt używany przez pirotechników CBŚP, m.in. pojazd służący do transportu materiałów niebezpiecznych, a także analizatory materiałów wybuchowych.

Podczas akcji funkcjonariusze przejęli 25 kg gotowych mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego. Zabezpieczono także 110 kg substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych oraz 17 litrów takich substancji, jak również 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych.

Zabezpieczone w trakcie działań substancje chemiczne zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych. W przypadku wydania przez nich opinii, że są to materiały wybuchowe lub prekursory materiałów wybuchowych, których posiadanie jest zabronione, osobom u których je zabezpieczono może grozić odpowiedzialność karna z art. 164 i 171 Kodeksu Karnego, a także z art. 12 Ustawy o bezpieczeństwie obrotu prekursorami materiałów wybuchowych. Za te przestępstwa może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
tttttttt
niedziela, 12 lipca 2020, 00:59

Coś ewidentnie się szykuje. Breivik podobno chciał się wyposażyć w Czechach w broń, ale wszyscy się go balii gdzieś indziej w końcu zakupił rifle. Najgorsze jak jakiś polski nacjonalista zabije polskich muzułmanów. Muzułmanie odpowiedząco najmniej 3 razy większą liczba ofiar. Terrant zabił 51 osób, na Srilance w zamchu w kosciele zginęło 250 osób - czyli 5 razy więcej . To był zamach odwetowy. Jak wyłapać polskich nacjonalistów planujących realne zamachy i islamskich fundamentalistów planujących zamachy odwetowe ? TRzeba powołać 100 osobową komórkę w ramach służby policyjnej. Dlaczego policyjnej ? Bo jak stworzymy dedykowanąjednostkę antynacjonalistyczną antyterrorystyczną, to ona pierwsza stanie sięcelem zamachu. JAk stworzymy coś , co nie bedzie miało siedziby, jawnej struktury i budzetu będzie niweidzialne dla terrorystów obu stron. Kogo trzeba inwigilować ? Przede wszystkim jak? Czyli niepostrzeżenie. Nie jezdzimy za potencjalnymi terrorystami samochodem cały dzień, tylko powiedzmy 5 minut i skręcamy. Nigdy nie ten sam samochód. Jedna osoba tylko raz chodzi za terrorystą. Dlaczego ? JAk widzimy kogoś wielokrotnie- mimowolnie zapamiętujemy jego twarz. Trzeba także śledzić internet -czyli fejs, polfejs, polskie portale nacjonalistyczne i rasistowskie. Sledzić nieformalne zjazdy neonazistów w lasach, grupy rockowe nacjonalistyczne, a ze strony muzułmanów terrorystów - trzeba im powiedziec po prostu bądzcie dobrzy, a my będziemy dobrzy. Nie ucinajcie nam głów, nie podkładajcie nam bomb, a będziemy was szanować. Szykuje się nowe ludobójstwo na miarę Srebrenicy i Czeczeni i Dagestanu ( szkoła w Biesłanie, teatr na Dubrowce). Nie wolno robić tak jak Pan Tusk - przed kamerami powiedział , że żadnych negocjacji z terrorystami - i geologowi ucięto głowę. Nie wolno z drugiej jednak strony ulegać terrorystom do końca - czyli dajemy im okup , ale w walizce umieszczamy nadajnik GPS, wjezdzamy Gromem i robimy porządek. W takich zamachach typu Dubrovka, Tupac Amaru 1996, Entebbe , Montreal , trzeba wykazać sie stalowymi nerwami. Niestety nie jest mozliwe unikniecie ofiar postronnych. Fajnie jest pokazane rozwiązanie kwestii w wersji fabularyzowanej - Pieskie popoludnie.

Tweets InfoSecurity24