Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

"Wyprali" 200 mln złotych. ABW zatrzymała ksiegową

fot. ABW
fot. ABW

Jak informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, 11 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze ABW zatrzymali w Warszawie Karolinę K. Kobieta jest podejrzana o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT przy wprowadzaniu do obrotu na terenie Polski paliwa pochodzącego z nieujawnionych źródeł.

Zatrzymana Karolina K., była pracownicą firmy pełniącej rolę tzw. bufora wprowadzającego do obrotu paliwa pochodzące z nieujawnionych źródeł, co było dokumentowane fikcyjnymi fakturami na łączną kwotę ok. 110 mln zł. Kobieta była odpowiedzialna za sprawy księgowo-administracyjne.

Podejrzanej przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, w tym w fakturach VAT, oraz uszczuplania podatków. Kobieta po złożeniu wyjaśnień, została objęta policyjnym dozorem oraz zastosowano wobec niej zakaz opuszczania kraju. 

Karolina K. jest 12. osobą podejrzaną w tej sprawie. Wcześniej aresztowano osoby powiązane z tą grupą przestępczą, m.in. Adama P. – prezesa firmy, w której pracowała Karolina K. Ze śledztwa wynika, iż spółka przyczyniła się do „wyprania” pieniędzy pochodzących z przestępstw skarbowych w kwocie nie mniejszej niż 200 mln zł.

Jak informuje Żaryn, w całej sprawie straty Skarbu Państwa wynoszą ok. 100 mln zł. 

Reklama

Komentarze (2)

 1. Podatkowiec

  Bufor to nie jest organizator oszustwa tylko podmiot wkręcony karuzele. KAS łapie tych którzy stali się nieświadomymi uczestnikami łańcucha transakcji a nie organizatorów. Ogłaszają to jako sukces, urzędnicy biorą premie za taką pustæ decyzję, głupi choć nieść wiadomy wkręcony podatnik przestaje działać i zostaje z długiem, a oszust dalej działa i wkręca kolejnych. I tak już od kilku lat.

  1. GB

   Nic nie szkodzi że sankcje nie są sankcjami ONZ skoro Iran sprzedaje coraz mniej ropy (w stosunku do okresu sprzed sankcji).

  2. Hanys

   Oj tam oj tam, jak Bild twierdzi że sankcje USA opóźnią budowę Nord Stream 2 o aż 5 lat, to klub amerykańskich fanbojów wierzy Bildowi bezgranicznie, więc powiedzmy że Bild to takie pół-wiarygodne źródło :)

 2. Jaś

  W końcu ktoś zabrał się za tych, którzy tyle lat śmiali się w twarz uczciwie pracującym ludziom, obnosząc się na lewo i prawo z kradzionym majątkiem. No, ale wiadomo, za 6 tys. w tym kraju pracują tylko głupcy.

Reklama