Obywatel Libanu w rękach polskich służb. Planował zamachy na terenie RP i krajów UE

20 kwietnia 2020, 11:11
fot sg 4
Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały obywatela Libanu, "którego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym" - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. 

Jak poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Straż Graniczna, działając na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, 16 kwietnia zatrzymała obywatela Libanu, który - jak wynika z materiałów zgromadzonych przez ABW  - miał stanowić "realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli naszego kraju".

"Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej" - informuje Stanisław Żaryn. Jak dodaje "mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku".

Przebywając w Polsce, Libańczyk miał "aktywnie wykorzystywać internetowe środki łączności" do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Miał również wspierać finansowo członków ISIS pozostających w Syrii.

Zgodnie z decyzją sądu Libańczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Dmuchaj na zimne...
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 14:19

Dla bezpieczeństwa naszego Kraju nie należy wpuszczać terrorystów lub nawet podejrzewanych o terroryzm. Niczego nie trzeba wymyślać - tak postępuje USA i Izrael. Takich typków w ogóle nie wpuszczają do kraju...

Bebok
wtorek, 21 kwietnia 2020, 05:04

Zgadzam się....

milwaw
niedziela, 26 kwietnia 2020, 14:52

100% prawdy

Fanklub Daviena
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 14:15

A jak tu trafił? Pewnie jako "uchodźca" "demokratyczny opozycjonista" prześladowany przez "złych" Rosjan i "jeszcze gorszego" Asada?

kj1981
wtorek, 21 kwietnia 2020, 10:29

Jakich Rosjan, jakiego Asada? Przecież wyraźnie napisano, że to Libańczyk.

Orm Bywaly
środa, 22 kwietnia 2020, 03:32

przeciez to nic nie preszkadza,,,wsrod uchodzcow przed wojna tez tyko 17 % pochodzi z syrji

Cóż
wtorek, 21 kwietnia 2020, 19:53

Oraz sunnita, z uwagi na jego powiązania z ISIS. Niby gdzie miał te kontakty zdobyć jeśli nie w Syrii?

Tweets InfoSecurity24