Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Nowe umundurowanie ćwiczebne ABW

Fot. ABW
Fot. ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wybrała dostawcę w przetargu na umundurowanie ćwiczebne oraz kurtki. W sumie na nowe mundury, największa polska służba specjalna, wyda prawie 400 tys. złotych.

ABW poszukiwała w ramach procedury przetargowej dostawcy nowego umundurowania, gdzie wyróżnione zostały trzy segmenty obejmujące umundurowanie ćwiczebne, kurtki ocieplane oraz obuwie taktyczno-ćwiczebne. Do wydania było łącznie ponad 700 tys. złotych. Ostatecznie, okazało się, że do poszczególnych części przetargu zgłoszono po jednej ofercie. We wszystkich trzech przypadkach jedynym kryterium oceny była cena.

ABW zaakceptowała ofertę złożoną przez firmę ARLEN S.A. z Warszawy. Za 300 053,58 zł do największej polskiej służby specjalnej trafić ma po 200 sztuk bluz ćwiczebnych – zimowych i letnich, po 100 sztuk czapek ćwiczebnych – również zimowych i letnich, po 200 spodni ćwiczebnych - letnich oraz zimowych, 300 koszulek z krótkim rękawem, 200 koszulek z długim rękawem, 150 letnich koszulo-bluz ćwiczebnych, 50 pasów z tkaniny syntetycznej i 20 rękawic ćwiczebnych.

Ta sama firma złożyła jedyną ofertę na kurtki ocieplane dla funkcjonariuszy ABW. Za 77 121 zł kupiono ostatecznie 100 sztuk tego rodzaju kurtek ocieplanych z membraną. Nie udało się jednak wyłonić dostawcy 300 sztuk obuwia taktyczno-ćwiczebnego. Do ABW wpłynęła jedynie oferta z TARMAX Sp. z o.o. spółka komandytowa z Rzeszowa, która proponowała cenę 73 800 PLN, ale nie podlegała ona ocenie.

Zgodnie z rozporządzeniem mundur ćwiczebny ABW przeznaczony jest dla słuchaczy i etatowych wykładowców ośrodka szkolenia, a także funkcjonariuszy jednostki lub komórki organizacyjnej ABW właściwej w sprawach ochrony fizycznej obiektów ABW. Funkcjonariusz nosi umundurowanie ćwiczebne podczas zajęć prowadzonych w ośrodku szkolenia i podczas pełnienia ochrony fizycznej obiektów ABW.

Reklama

Komentarze

    Reklama