Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Mikołaj B. w rękach ABW. Planował zamach w Polsce

Fot. ABW
Fot. ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Warszawie obywatela RP Mikołaja B., podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski - poinformował na rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Według śledczych, B. był leczony psychiatrycznie. Do zatrzymania doszło 9 maja.

Jak informuje Stanisław Żaryn, zatrzymany jest członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed.

"Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej" - poinformował Żaryn.

Zatrzymano go, jako podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski. ABW doprowadziła go do nadzorującego śledztwo mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie - wyjaśnił rzecznik.

"Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące" - powiedział Żaryn.

Zatrzymany przez ABW nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze