Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

ABW zatrzymuje w sprawie tzw. afery melioracyjnej

fot. ABW
fot. ABW

Jak informuje Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, 13 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze Delegatury ABW w Poznaniu zatrzymali w Warszawie Bogdana K. podejrzanego o udział w tzw. aferze melioracyjnej. Zatrzymany to przedsiębiorca, który jest podejrzanym w sprawie od 2016 r.

Mężczyźnie postawiono nowe zarzuty, m.in. udzielenia korzyści majątkowych w postaci: wręczenia w roku 2011 kwoty 100 tys. zł, a także przekazania nieodpłatnie w roku 2014 nieruchomości położonej w Chorwacji o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł – Stanisławowi G., ówczesnemu wiceministrowi środowiska, za zapewnienie sobie przychylności przy rozstrzyganiu przetargów organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

13 kwietnia br. ABW przeszukała miejsca zamieszkania, pobytu oraz pracy Bogdana K.

Bogdanowi K. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa udzielania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania kredytu oraz oszustwa. Za przestępstwa te grożą kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 12 lat.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak przypomina rzecznik ministra koordynatora, śledztwo ws. tzw. afery melioracyjnej dotyczy co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów zł, na które przetargi organizował Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Do tej pory zarzuty w sprawie przedstawiono 63 podejrzanym. 

źródło: komunikat Rzecznika Prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Reklama

Komentarze

    Reklama