Reklama

Służby Mundurowe

Wypadek samochodu Służby Ochrony Państwa

Fot. SOP
Fot. SOP

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa (SOP) trafili do szpitala po tym jak samochód, którym się poruszali miał dachować. Do niebezpiecznego zdarzenia na drodze miała dojść w niedziele, w godzinach wieczornych, w powiecie tucholskim.  

Jak stwierdza oficjalny komunikat, wydany przez Służbę Ochrony Państwa (SOP), 15 kwietnia br. w godzinach wieczornych w powiecie tucholskim, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu wsparcia, należącego do SOP. W samochodzie znajdowali się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy po zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitali. Ich życie nie jest jednak zagrożone. W miejscowość Wielkie Gacno (województwo kujawsko-pomorskie) mieli znajdować się funkcjonariusze będący w drodze na szkolenie.

Jak zaznacza mł. chor. SOP Anna Gdula – Bomba, rzecznik prasowy SOP, wszyscy wykonują na co dzień zadania analityczne i nie zajmują się ochroną osób. Rutynowo w takich przypadkach pojazdem kieruje jeden z uczestników podróży, a nie specjalnie delegowany kierowca. W zdarzeniu, poza samochodem Służby Ochrony Państwa, nie brał udziału żaden inny pojazd. Kierowca był trzeźwy. Aktualnie sprawą zajmuje się Policja, która ustala przebieg zdarzenia. 

SOP

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze