Reklama

Służby Mundurowe

Test Panasonic Toughpad CF-20 [Wideo]

Panasonic Toughpad CF-20 fot. Defence24.pl
Panasonic Toughpad CF-20 fot. Defence24.pl

Panasonic opracował wzmocniony notebook z odłączanym ekranem Toughbook CF-20. Urządzenie zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu  w wymagających warunkach, np. przez wojsko lub inne służby mundurowe. Model został przetestowany w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej.

Toughbook CF-20 należy do rodziny urządzeń przeznaczonych do zastosowania w warunkach polowych. Może więc być stosowany przez funkcjonariuszy i żołnierzy, a także pracowników przedsiębiorstw wykonujących ciężkie prace „w terenie” (np. w branży energetycznej czy budowlanej).

Model jest odporny na oddziaływanie wody i kurzu zgodnie z zapisami normy MIL-STD-810G oraz z rozdziałami 13.4, 13.6.2, 14.2.5 i 14.3 normy IEC 60529. Może być użytkowany w jadących pojazdach, w tym w terenie wyboistym, gdyż jest odporny na wstrząsy. To umożliwia zastosowanie go przez załogi pojazdów wojskowych, przemieszczających się poza drogami publicznymi, w rejonie działań operacyjnych.

CF-20 może być obsługiwany w rękawicach, które często stanowią wyposażenie żołnierzy czy funkcjonariuszy służb mundurowych w terenie. Dysponuje ekranem pojemnościowym, który rozpoznaje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. Posiada też matrycę IPS dostosowującą się do warunków oświetlenia. Masa całego urządzenia to 1,76 kg. Jest ono odporne na upadek z wysokości 1,2 m, co zostało potwierdzone przez serię prób. Toughbook wytrzymuje również oddziaływanie wysokich i niskich temperatur oraz wilgotności. Można go wykorzystywać w temperaturach od minus 29 do plus 60 stopni Celsjusza.

Producent zapewnia też, że CF-20 może być przechowywany w bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach (od minus 51 do plus 71 stopni Celsjusza). Umożliwia to wykorzystanie go w trudnych warunkach klimatycznych.

Inną cechą notebooka tego typu jest wydłużony czas pracy bez podłączenia do zasilania. Model CF-20 jest wyposażony w dwie baterie - jedną zasilającą tablet oraz drugą ulokowaną pod klawiaturą. Baterie te można ze sobą wymieniać w trybie Hot Swap, czyli bez konieczności przerywania pracy urządzenia. To oznacza, że Toughbook może pracować do 20 godzin bez przerwy.

CF-20 dysponuje procesorem Intel® Core™  m5-6Y57 vPro™, jak również kartą graficzną Intel HD Graphics 515. Ekran posiada przekątną 10,1 cala, a maksymalna rozdzielczość to 1920 x 1200. Obok standardowego wyposażenia, jak złącza USB 2.0 i 3.0 czy połączenia LAN oraz WLAN, może zostać wyposażony w system NEO-MBN, przeznaczony do odbioru sygnału nawigacji GPS/GLONASS/SBAS. Może też zostać skonfigurowany z portem szeregowym, czytnikiem kodów kreskowych czy smartcard. Pamięć RAM wynosi 8 GB, a pojemność dysku twardego – 256 GB.

Reklama

Komentarze

    Reklama