Reklama

Straż Pożarna

Zachodniopomorska straż odbiera wozy za 7 mln PLN

Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

5 komend PSP na Pomorzu Zachodnim wzbogaciło się o nowe, w pełni wyposażone wozy strażackie. Samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do komendy miejskiej w Szczecinie (2 pojazdy) oraz komend powiatowych w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Myśliborzu i Wałczu - informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. 

Oficjalne przekazanie wozów odbyło się na placu przed Komendą Wojewódzką PSP w Szczecinie. 6 samochodów to inwestycja rzędu niemal 7 mln zł. Większość z tej sumy, czyli prawie 5 mln zł, to rządowe pieniądze, reszta zaś dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz środki samorządowe. Kolejny samochód ma zostać zakupiony do końca marca br. Pojazd trafić ma do Komendy Powiatowej PSP w Łobzie.

"Dziękuję wszystkim strażakom za poświęcenie i serce, jakie wkładacie w waszą pracę" – powiedział podczas uroczystości przekazania samochodów zachodniopomorski wojewoda Tomasz Hinc. "Życzę wam, by te samochody nigdy Was nie zawiodły, by spełniły wszystkie oczekiwania. Chciałbym też życzyć i sobie, i wam, by paradoksalnie pojazdy były jak najmniej używane, by do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej" – dodał.

Nowe jednostki gwarantują wzrost poziomu bezpieczeństwa obywateli, ale też poprawią bezpieczeństwo pracy strażaków – dodał Hinc.

Modernizacja służb i wyposażenie tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w jak najlepszy sprzęt, to jeden z priorytetów pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski

W uroczystości przekazania pojazdów miał uczestniczyć szef MSWiA Joachim Brudziński. W poniedziałek przed południem poinformowano jednak, że Brudzińskiego nie będzie w Szczecinie.

PAP/ZUW

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze