Reklama

Straż Pożarna

Szef KPRM: bez strażaków, realizacja Narodowego Programu Szczepień byłaby niemożliwa

Fot. Twitter MSWiA
Fot. Twitter MSWiA

Do wczoraj na szczepienia dowieźliśmy 872 osoby. Były to głównie osoby starsze - powiedział Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Wyraził nadzieję, że we wtorek liczba osób, którym pomogą strażacy przekroczy tysiąc.

We wtorek odbyła się konferencja prasowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika. W konferencji wziął też udział Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz druh OSP Andrzej Matczak.

Podczas konferencji szef PSP zaznaczył, że strażacy zawsze stoją na pierwszej linii frontu. "Na apel pana premiera i prośbę ministra spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzieli strażacy. Jak zawsze stajemy na pierwszej linii frontu. Tym razem też jesteśmy gotowi do działań" - powiedział nadbryg. Bartkowiak.

"Z około 16 tysięcy jednostek OSP do akcji <<Dowozimy na szczepienie>> zgłosiło się blisko 13 tys. jednostek. To jest imponująca liczba" - podkreślił komendant główny PSP.

Wskazał, że do informowania na temat tego, gdzie można się zaszczepić i jak się zaszczepić zgłosiło się blisko 14 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. "Wielkie pokłony dla wszystkich strażaków ochotników, wielkie pokłony dla funkcjonariuszy i funkcjonariuszek PSP. W każdej jednostce państwowej jesteśmy gotowi do tego, żeby ludziom pomagać" - powiedział.

"Do wczoraj na szczepienia dowieźliśmy 872 osoby. Głównie osoby starsze, które na pewno miałyby ogromny problem, żeby dotrzeć na czas na szczepienie" - poinformował, dodając, że myśli, że dzisiaj (we wtorek – przyp. red.) zostanie przekroczona liczba tysiąca osób, którym strażacy pomogą dojechać na szczepienie.

To naprawdę mega ważne zadanie, ale chce powiedzieć, że od samego początku, jeśli chodzi o walkę z pandemią, stoimy na pierwszej linii frontu. Jesteśmy w szpitalach, na granicach i w innych miejscach, tam gdzie jesteśmy potrzebni. Dowozimy jedzenie na kwarantanny. Także strażacy są cały czas aktywni i działamy.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak 

Szef PSP zaznaczył również, że strażacy cały czas będą informować na temat tego, jak się zaszczepić i jak trafić na szczepienia.

Podczas konferencji głos zabrał także Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podkreślił on, że niezwykle ważnym aspektem realizacji Narodowego Programu Szczepień jest współpraca z samorządami oraz Państwową Strażą Pożarną i Ochotniczą Strażą Pożarną. "Bez tego zaangażowania tysięcy osób dobrej woli, tysięcy strażaków, druhów i druhen i wsparcia ze strony MSWiA realizacja tego programu byłaby niemożliwa" - podkreślił Dworczyk. Jak przypomniał z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, decyzja o zaangażowaniu służb w Narodowy Program Szczepień zapadła już w połowie grudnia. Wąsik dodał, że do połowy stycznia we wszystkich powiatowych komendach straży pożarnej odbyły się spotkania z samorządowcami i przedstawicielami OSP ws. organizacji wsparcia szczepień w ramach NPS.

PAP/DM

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze