Reklama

Straż Pożarna

Strażacy OSP dostaną 675 nowych wozów

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Zaakceptowałem listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu 675 nowych wozów bojowych lekkich, ciężkich i średnich - poinformował w czwartek na konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Reklama

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik podkreślił podczas czwartkowej konferencji, że "to ważny dzień dla strażaków ochotników". "Wczoraj zaakceptowałem listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów bojowych lekkich, ciężkich i średnich" - powiedział.

Reklama

Przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz minister klimatu Anna Moskwa zapowiadali zwiększone finansowanie i mówili, że środków wystarczy na 668 samochodów. "Okazało się, że przy odpowiednim montażu finansowym, dzięki bardzo dobrej pracy Państwowej Straży Pożarnej będzie to 675 nowych samochodów strażackich dla jednostek OSP. To oczywisty rekord" - podkreśli wiceszef MSWiA. Na stronach Państwowej Straży Pożarnej, a także na stronach MSWiA opublikowana została lista jednostek, które otrzymały dofinansowanie.

Dodał, że samochodów jest 675, z czego 180 to samochody lekkie, 78 to samochody ciężkie, a 417 to samochody średnie. "To ważny moment, bo samorządy i ochotnicze straże mogą rozpoczynać przetargi, mogą rozpoczynać proces zakupów. Wydaje się, że jest to ogromne zasilenie polskiej ochrony przeciwpożarowej, ogromne wzmocnienie OSP i bardzo ważny element na mapie bezpieczeństwa Polski" - wskazał Maciej Wąsik.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze