Reklama

Straż Pożarna

Strażacy gotowi do transportu uchodźców z Ukrainy

Autor. twitter/PanstwowaStrazPozarna

Strażacy przygotowali już autokary, które w razie potrzeby będą przewoziły uchodźców z punktów recepcyjnych do miejsc czasowego pobytu – poinformował w czwartek rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Reklama

"W woj. podkarpackim mamy zgrupowane autokary, którymi w razie potrzeby będziemy przewozili uchodźców z Ukrainy" – zapewnił bryg. Kierzkowski. Podkreślił, że "na razie sytuacja na przejściach granicznych jest spokojna, uchodźców jeszcze tam nie ma, jest w miarę normalny ruch".

Reklama

Rzecznik zapowiedział, że PSP jest przygotowana do zabezpieczenia logistycznego, ma namioty pneumatyczne, kwatermistrzowskie samochody ciężarowe z podnośnikami HDS.

"Jeżeli tylko przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych czy wojewódzkich zwrócą się do straży o pomoc, ją otrzymają. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy wspierać wojsko, policję, tak jak to robiliśmy na granicy z Białorusią, np. dostarczając wodę pitną, wodę do sanitariatów, lub namioty do celów sztabowych" - wyjaśnił. Jak zaznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński - Polska przyjmie "taką grupę (uchodźców - przyp. red.), jaka zgłosi się na granicę.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze