Reklama

Straż Pożarna

Straż Pożarna kupuje samochody

<p>fot. straz.police.pl</p>

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej poinformowała o udzieleniu zamówienia na dostawę 12 samochodów z podnośnikiem hydraulicznym SHD 23. Samochody dostarczane przez Fabrykę Maszyn „Bumar-Koszalin” S.A. trafić mają do 9 komend wojewódzkich PSP. Całkowita wartość zamówienia to prawie 15 mln złotych.

Do Państwowej Straży Pożarnej trafi niebawem 12 samochodów, a każdy z nich wyposażony będzie w podnośnik hydrauliczny SHD 23. Samochody z podnośnikiem hydraulicznym SHD 23 są jednymi z najczęściej spotykanych podnośników jakie użytkuje PSP. Swoje oferty przedstawiło dwóch producentów, a wybór padł na Fabrykę Maszyn "Bumar-Koszalin" S.A. Zakupiony sprzęt już niebawem użytkować będą strażacy z Opola, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa, Warszawy, Katowic, Olsztyna, Szczecina oraz Gdańska.

W zamówieniu pod uwagę brana była cena (60 proc.), gwarancja (30 proc.) oraz ocena techniczna (10 proc.). Umowę podpisano 12 stycznia 2018 roku. Całkowita wartość zamówienia wyniosła 14 952 000.00 PLN.

Zakup realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych” i jest współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Funduszu Spójności, w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko 2014 – 2020.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze