Reklama

Straż Pożarna

St. bryg. Krzysztof Hejduk wraca do kierownictwa PSP

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

”Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał z dniem 6 marca 2020 roku st. bryg. Krzysztofa Hejduka na stanowisko zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej” - poinformowała Komenda Główna PSP. Hejduk z formacji odszedł 30 maja 2018 roku, kiedy to ówczesny szef MSWiA odwołał go ze stanowiska wiceszefa PSP. Dziś st. bryg. Hejduk ponownie został zastępcą komendanta głównego PSP.

St. bryg. Krzysztof Hejduk wiceszefem PSP był od 19 lutego 2016 roku do 30 maja 2018 roku. W maju 2018 roku w rozmowie z InfoSecurity24.pl st. bryg. Krzysztof Hejduk dopytywany o powody swojego odejścia, stwierdził krótko "mój czas już minął". Były zastępca szefa PSP powiedział też, że zwolnienie ze stanowiska oraz odejście ze służby są efektem złożonego przez niego raportu. "Raport z prośbą o zwolnienie mnie ze służby złożyłem 22 maja. To była moja decyzja" - mówił.

Jak informowała wtedy KG PSP, "Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 30 maja 2018 r. odwołał st. bryg. Krzysztofa Hejduka ze stanowiska Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jednocześnie z dniem 30 maja 2018 r. ze st. bryg. Krzysztofem Hejdukiem został rozwiązany stosunek służbowy". Z komunikatu wydanego dziś wynika, że st. bryg. Krzysztof Hejduk ponownie został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak narazie nie wiadomo jakie piony będzie nadzorował. Ostatnio były to m.in. Biuro Logistyki oraz Biuro Finansów, przez co odpowiadał za realizację ustawy modernizacyjnej oraz wykorzystanie przez PSP środków pochodzących z Unii Europejskiej. 

Dzisiejsze powołanie kończy, jak się wydaje, proces kompletowania przez st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka współpracowników z jego najbliższego otoczeniu. Zgodnie z przepisami, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej może mieć trzech zastępców. Do dwóch powołanych niedawno - mł. bryg. Arkadiusza Przybyły i nadbryg. Adama Koniecznego - dołączył dziś st. bryg. Krzysztof Hejduk.

image
Fot. screen strony internetowej KG PSP - 06.02.2020 r.

St. bryg. Krzysztof Hejduk urodził się 2 marca 1971 r. w Łodzi. Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu z tytułem technik pożarnictwa oraz studia magisterskie z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w 1992 r. jako dowódca zastępu w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi. Następnie służył w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP oraz był pełniącym obowiązki komendanta wojewódzkiego PSP. W latach 2007-2008 oraz 2016-2018 sprawował funkcję zastępcy komendanta głównego PSP.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze