Reklama

Straż Pożarna

Prezydent wręczył nominację generalską szefowi dolnośląskich strażaków [WIDEO]

Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Niezwykłą wartością służby straży pożarnej jest wielka odpowiedzialność i poświęcenie - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że „ludzie mają największe zaufanie do strażaków; ich wzywają jako pierwszych.”

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację na stopień nadbrygadiera dolnośląskiemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej Adamowi Koniecznemu. Podczas uroczystości prezydent podziękował komendantowi za 30-letnią służbę w straży. Zaznaczył przy tym, że nominacja generalska jest zobowiązaniem do "dalszej służby dla ludzi". "To właśnie dla nich pełnicie swoją służbę, żeby ratować mienie, ratować życie, po to żeby być na każdą potrzebę. Ludzie mają największe zaufanie do strażaków, ich wzywają jako pierwszych" - zaznaczył prezydent Duda.

Przypomniał też, że na Dolnym Śląsku "służba strażacka trwa od stuleci i ma niezwykle ugruntowaną pozycję". "Wiem, że wykonujecie służbę nie tylko u siebie. Nie tak dawno pomagaliście w czasie pożarów w Niemczech, pomagaliście w czasie pożarów w Szwecji. I wszędzie ludzie są pod wrażeniem jak bardzo dobrze jesteście przygotowani, jak doskonały macie ekwipunek, ale przede wszystkim jak niezwykły jest hart ducha, odpowiedzialność i poczucie służby naszych strażaków" - oświadczył prezydent Duda.

Jak dodał, "wielka służba, wielka odpowiedzialność i wspaniałe poświęcenie dla bliskich to wszystko razem buduje niezwykłą wartość służby straży pożarnej RP".

Zaznaczył, że służba strażaków to poświęcenie i ryzykowanie życia "wtedy kiedy często trzeba iść w ogień po to, żeby pomagać innym ludziom. Za to wszystko dziękuję i o dalszą służbę pana generała z całego serca proszę" - dodał prezydent.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze