Reklama

Straż Pożarna

Nadbryg. Adam Czajka: W zeszłym roku odnowiliśmy 154 jednostki OSP [Defence24 TV]

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO z nadbryg. Adamem Czajką, Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej, rozmawialiśmy m.in. priorytetach programu modernizacji straży pożarnej w województwie świętokrzyskim, w tym o remontach strażnic oraz zakupach sprzętu dla strażaków.

Dzięki ustawie modernizacyjnej będzie zakończona JRG nr 4 w Chmielniku, którą będziemy oficjalnie otwierać we wrześniu bądź na początku października. Rozpoczynamy budową JRG nr 1 w Kielcach, również dzięki ustawie modernizacyjnej oraz środków Pani Wojewody, jesteśmy w stanie tą inwestycję rozpocząć, ponieważ już umowa została podpisana.

nadbryg. Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

Do Ochotniczych Straży Pożarnym kupowany jest sprzęt niezbędny do tego żeby w tych działaniach [red. ratowniczo-gaśniczych] uczestniczyć, ale od dwóch lat, po raz pierwszy są prowadzone remonty OSP. Jest to duży krok, ponieważ te jednostki były w różnym stanie. W zeszłym roku odnowiliśmy 154 jednostki OSP, te które są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, ale również spoza systemu

nadbryg. Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama