Reklama

Straż Pożarna

MSWiA: 25 mln zł dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Autor. MSWiA/Twitter

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył 25 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu na wyposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP - poinformował wiceminister MSWiA Maciej Wąsik. Fundusze, o które wnioskował Parlamentarny Zespół Strażaków, trafią do dzieci i młodzieży jeszcze w tym roku.

Reklama

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w czwartek, że pieniądze z rezerwy ogólnej budżetu - 25 mln zł - zostaną przeznaczone dla młodzieżowych i dziecięcych drużyn pożarniczych, do których należy 76 tys. młodych ludzi w całym kraju. Podkreślił, że to pierwsze tak duże dofinansowanie po przyjęciu ustawy o OSP i pierwsze tak duże dla tego typu organizacji. "Dzięki inicjatywie posłów z Parlamentarnego Zespołu Strażaków jeszcze w tym roku drużyny będą mogły przeznaczyć spore środki na sprzęt i ubrania" - mówił podczas briefingu prasowego w Sejmie, wiceminister Wąsik.

Reklama
Reklama

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków poseł Zbigniew Chmielowiec (PiS) podziękował premierowi Morawieckiemu, że mimo trudnej sytuacji budżetu podjął taką decyzję - "nie zastanawiając się długo". Dodał, że pieniądze trafią do młodzieży za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej, która też wsparła tę inicjatywę. Fundusze z MSWiA zostaną przekazane do Państwowej Straży Pożarnej i poprzez komendy wojewódzkie PSP będą dystrybuowane we wszystkich województwach. Procedury rozpoczną się w najbliższych dniach - tak, by wszystkie drużyny dostały pieniądze jeszcze w tym roku.

"25 mln zł to duża suma dla młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP. Ale te drużyny to przyszłość i nadzieja OSP. Dzięki nim mamy młodych ludzi, którzy wychowali się na tradycji straży pożarnej i będą nieść innym pomoc" - podkreśliła Joanna Borowiak.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze