Reklama

Straż Pożarna

Koronawirus w SGSP: wyzdrowiało 43 z 78 podchorążych

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Wyzdrowiało 43 z 78 podchorążych, u których wykryto koronawirusa. Osoby te opuściły już izolatorium i szpital MSWiA - poinformował w środę Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.

Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej poinformował, że obecna sytuacja w SGSP jest ustabilizowana.

Z danych przekazanych przez uczelnię wynika, że z kwarantanny zwolniono 59 podchorążych przebywających w SGSP, 36 podchorążych przebywających w CS PSP w Częstochowie, 33 podchorążych przebywających w SP PSP w Bydgoszczy, 36 podchorążych przebywających w Ośrodku Szkoleniowym SP PSP Bydgoszcz w Tylnej Górze, 37 podchorążych przebywających w Ośrodku Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie oraz 21 podchorążych przebywających w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

We wtorek obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego podchorążego przebywającego na kwarantannie w SGSP. Natomiast z grupy 78 podchorążych, u których do tej pory potwierdzono koronawirusa 43 wyzdrowiało i opuściło izolatorium oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Pozostali podchorążowie, u których potwierdzono obecność koronawirusa przebywają nadal izolatorium. SGSP zapewnia, że ich stan zdrowia jest dobry.

"Kwarantannę odbywa jeszcze niewielka grupa podchorążych przebywających w SGSP oraz SP PSP w Bydgoszczy, którzy potencjalnie mogli mieć kontakt z osobą z potwierdzoną obecnością wirusa SARS-CoV-2" - poinformowano.

Jak dodano - od 9 do 29 kwietnia - przeprowadzono ponad 1,5 tys. testów wśród podchorążych, funkcjonariuszy i pracowników SGSP. W uczelni rozpoczęły się również prace związane z organizacją obron prac dyplomowych, egzaminów semestralnych i rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 i 2021/2022.

W środę resort spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że szef MSWiA Mariusz Kamiński zapoznał się z raportem z prac zespołu Komendanta Głównego PSP do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w SGSP.

Kamiński przyznał, że w szkole doszło do poważnych nieprawidłowości. Zaznaczył również, że podjął decyzję o odwołaniu z funkcji rektora-komendanta SGSP nadbryg. Pawła Kępki. Od 1 maja stanowisko to obejmie mł. bryg. Jarosław Chodorowski.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze