Reklama

Straż Pożarna

Koniec misji polskich strażaków we Francji

Autor. Kpt. Piotr Zwarycz/KG PSP

Misja Francja dobiega końca; po wielkim wyzwaniu ratowniczym moduł GFFFV wraca do kraju - poinformował w środę wieczorem komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. Dodał, że strażacy do kraju wyruszą w piątek rano.

Reklama

Jak po Działania ratowniczo-gaśnicze polskich strażaków zostały zakończone. Dziś przez cały dzień w bazie operacyjnej GFFFV Poland będzie trwało kompletowanie i suszenie sprzętu, zwijanie obozowiska oraz przygotowanie pojazdów do drogi. Przed Nimi 1713 kilometrów do granicy z Polską.

Reklama

Polscy strażacy do Francji – w okolice Bordeaux, gdzie płonęło prawie 1000 ha lasów - dotarli 12 sierpnia. W grupie ratowniczej jest 146 strażaków i 49 samochodów gaśniczych z województw: zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego. Są to dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów (dwa moduły GFFFV). Tym samym polscy strażacy byli najliczniejszą zagraniczną ekipą walczącą z pożarami lasów we Francji. 

Z ząłączonej przez szefa PSP mapki wynika, że polscy strażacy w drodze do Polski będą mieli przystanki w Chalon-sur-Saone i w Norymberdze, a następnie przez Drezno wrócą do Zgorzelca.

Reklama

Wysłanie polskich strażaków, to odpowiedź na francuską prośbę do społeczności międzynarodowej, która została skierowana za pośrednictwem mechanizmu wspólnotowego UE. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre). Wyjazd do Francji to 37. międzynarodowa misja Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze