Reklama

Straż Pożarna

Komendant z zarzutami odchodzi z PSP

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. tychy.slaska.policja.gov.pl

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu (woj. wielkopolskie) został zwolniony ze służby. W miniony weekend mężczyzna został zatrzymany przez policję z powodu przekroczenia prędkości. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Reklama

"Z dniem 31 sierpnia 2022 r. w związku ze zwolnieniem ze służby przez Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tomasza B., Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP odwołał go ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu" – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Sławomir Brandt. Dodał, że pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu został bryg. Michał Pohl.

Reklama

Z informacji jakie InfoSecurity24.pl przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP. bryg. Karol Kierzkowski, wynika, że - były już - szef gostyńskich strażaków z formacji odszedł na własny wniosek. "Komendant Powiatowy PSP z Gostynia, złożył wniosek o przejście na zaopatrzenie emerytalne" - przekazał redakcji bryg. Kierzkowski.

O zatrzymaniu do policyjnej kontroli Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu media poinformowały na początku tygodnia. W poniedziałek rano zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu, mł. asp. Marek Balczyński potwierdził, że "w sobotę o godz. 8.30 w miejscowości Kuczyna w pow. gostyńskim w związku z nadmierną prędkością, po przekroczeniu o 31 km/h, zatrzymano 47-latka". Dodał, że "po otworzeniu drzwi wyczuwalna była woń alkoholu, lekko bełkotliwa mowa".

Reklama
Badanie trzeźwości kierowcy - na urządzeniu, które posiadali przy sobie policjanci - wyniosło 0,33 mg/l, czyli popełnił przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. W związku z powyższym kierowca został doprowadzony do komendy, przeprowadzono dalsze badania trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym, zatrzymano mu także prawo jazdy. Sprawa będzie miała finał w sądzie.
mł. asp. Marek Balczyński, Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Balczyński nie odnosił się do zawodu, ani funkcji zatrzymanego kierowcy – zaznaczył jedynie, że do zatrzymania mężczyzny doszło w jego czasie wolnym, prywatnym.

W poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Sławomir Brandt poinformował, że "w nawiązaniu do wcześniej przekazywanych, przez KW PSP w Poznaniu, informacji o zachowaniu poza służbą Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu (...) informujemy, że dzisiaj popołudniu - 29 sierpnia 2022 r. - do KW PSP w Poznaniu z prokuratury wpłynęła oficjalna informacja o postawieniu funkcjonariuszowi zarzutów". Dodał, że "w związku z powyższym Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP na podstawie art. 39 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej z dniem dzisiejszym (29 sierpnia - przyp. red.), do czasu wyjaśnienia sytuacji, zawiesił w czynnościach służbowych Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu". Poinformował też, że "obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu pełni zastępca – bryg. Michał Pohl".

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze