Reklama

Straż Pożarna

Kolejny zastępca komendanta głównego PSP odchodzi ze stanowiska

Fot. asp. Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy”
Fot. asp. Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy”

”Minister spraw wewnętrznych i administracji, w związku z decyzją o rozwiązaniu stosunku służbowego, z dniem 24 lutego 2020 roku odwołał st. bryg. Arkadiusza Biskupa ze stanowiska zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej” - informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. 

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak podziękował swojemu zastępcy za ponad 30 lat służby na rzecz polskiego pożarnictwa oraz za zaangażowanie w realizację zadań i współpracę w ostatnich miesiącach. Oznacza to, że ze służby odszedł ostatni z powołanych na wniosek byłego komendanta głównego PSP, gen. brygadiera Leszka Suskiego, zastępca. 

St. bryg. mgr inż. Arkadiusz Biskup od 22 listopada 2016 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach, a 19 maja 2017 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach. Na stanowisko zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej został powołany  4 września 2018 roku.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1993 roku w stopniu młodszego kapitana, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Następnie skierowano go do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po reformie administracyjnej w roku 1999, w nowo powstałej Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, objął stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego, a w roku 2000 dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Częstochowie. W 2008 roku został powołany na stanowisko nieetatowego zastępcy dowódcy Kompanii Gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego „PORAJ”.

To już kolejna ważna zmiana w kierownictwie PSP w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że w grudniu 2019 roku, minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej odwołał nadbryg. Marka Jasińskiego i nadbryg. Tadeusza Jopka ze stanowisk zastępców komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP powołany został wtedy mł. bryg. mgr Arkadiusz Przybyła, czyli były zastępca starszego brygadiera Bartkowiaka w Wielkopolsce. 

Natomiast na początku grudnia 2019 roku doszło do wymiany na fotelu szefa formacji. Premier Mateusz Morawiecki powołał wtedy brygadiera Andrzeja Bartkowiaka na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Bartkowiak w fotelu szefa PSP zastąpił gen. brygadiera Leszka Suskiego, który kierował formacją od końca 2015 roku. Na początku lutego br. minister spraw wewnętrznych i administracji awansował Andrzeja Bartkowiaka, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, do stopnia starszego brygadiera. 

Jak narazie nie wiadomo kto zajmie miejsce st. bryg. Arkadiusza Biskupa. Co więcej, w KGP PSP do obsadzenia są teraz już dwa wolna stanowiska zastępców komendanta. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze