Reklama

Straż Pożarna

Kolejny rok bez Centralnych Obchodów Dnia Strażaka

Fot. Kancelaria Prezydenta
Fot. Kancelaria Prezydenta

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że tegoroczne obchody Dnia Strażaka będą miały charakter uroczystości wewnętrznych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Decyzja związana jest oczywiście z sytuacją epidemiczną w kraju. To więc już kolejny rok, kiedy formacja rezygnuje z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka.

"Święto to zostanie tradycyjnie uczczone w dniu 4 maja 2021 roku" - informuje KGPSP w komunikacie. W tym dniu zaplanowano m.in. złożenie wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz promocję oficerską w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ponadto, w poszczególnych jednostkach organizacyjnych PSP, odbędą się apele z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkie obchody zorganizowane mają zostać zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

To już kolejny rok, w którym formacja rezygnuje z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka, co związane jest oczywiście z trwającą już ponad rok epidemią koronawirusa. Tradycją stało się już, że na początku maja podczas oficjalnych uroczystości strażacy gościli prezydenta i premiera, nie wspominając już o licznych przedstawicielach rządu, służby mundurowych i wojska. To także czas awansów i odznaczeń, których też - tak jak w zeszłym roku - możemy się spodziewać.

W ubiegłym roku prezydent Andrzej Duda zdecydował się wręczyć dwóm oficerom Państwowej Straży Pożarnej nominacje na stopień nadbrygadiera. W Międzynarodowy Dzień Strażaka w 2020 roku generalskie szlify otrzymali komendant główny PSP Andrzej Bartkowiak oraz szef lubelskich strażaków Grzegorz Alinowski. W kameralnej uroczystości, oprócz nominowanych i prezydenta Andrzeja Dudy, udział wzięli również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, a także prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, b. premier Waldemar Pawlak. 

Niedługo dowiemy się zapewne do kogo awanse generalskie trafią w bieżącym roku.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze