Reklama

Straż Pożarna

Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP generałem

Fot. straz.wroclaw.pl
Fot. straz.wroclaw.pl

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, postanowieniem z 20 lipca 2019 roku, nadał stopień nadbrygadiera, starszemu brygadierowi Adamowi Koniecznemu – Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej - poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

St. bryg. Adam Konieczny w 1994 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, a później w Komendzie Miejskiej PSP w Legnicy. W latach 2006-2016 był Komendantem Miejskim w Legnicy. Dolnośląskim Komendantem Wojewódzkiego PSP jest od końca stycznia 2016 r. Strażakami byli też ojciec, dziadek i pradziadek nowo mianowanego generała. 

Nominacja dla Koniecznego to spore zaskoczenie dla części środowiska, nawet w świetle pojawiających się niedawno nieoficjalnych informacji dotyczących jego awansu. Bowiem w ostatnich latach nominacje generalskie w formacjach podległych MSWiA wręczane były z reguły z okazji święta konkretnych służb, a strażacy swoje święto obchodzili w maju. 

Konieczny generalskie szlify odbierze 24 lipca w Pałacu Prezydenckim.

Reklama

Komentarze

    Reklama