Reklama

Straż Pożarna

68 samochodów za 75 mln złotych. Strażacy rozstrzygnęli przetarg

zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/MSWiA
zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/MSWiA

O przetargu na 68 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego pisaliśmy już w maju. Swoje oferty złożyły 4 firmy i to właśnie spośród nich komisja przetargowa wybierała potencjalnego dostawcę. Zwycięzcą okazała się kielecka firma PUH Moto-Truck. Samochody do PSP trafiać będą w 4 etapach, a pierwsze pojazdy do strażaków powinny być dostarczone do końca pierwszego kwartału 2019 roku. 

Średnie samochody ratowniczo – gaśnicze ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego do jednostek PSP trafiać będą w 4 etapach. Pierwszy, zakłada dostawę 22 pojazdów do 31 marca 2019 roku. Samochody trafią m.in. do pięciu strażackich szkół: Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu (2 samochody), Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie (2 samochody), Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. W ramach tej części, nowe pojazdy pojawią się także w: KM PSP w Toruniu, KP PSP Lublinie, KP PSP Ciechanowie, KP PSP Wyszkowie, KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, KM PSP w Warszawa, KM PSP w Siedlcach, KP PSP w Zwoleniu, KP PSP w Krapkowicach, KP PSP w Jarocinie, KP PSP w Zambrowie, KM PSP w Szczecnie, KP PSP w Pyrzycach, KP PSP w Szczecinku oraz KM PSP w Elblągu.

W ramach drugiej części zamówienia, do 30 września 2019 roku dostarczonych ma być 29 samochodów. Trafią one do jednostek: KP PSP Lubin, KP PSP Słubice, KP PSP Sulęcin, KP PSP Żagań, KP PSP Świebodzice, KP PSP Wschowa, KM PSP Zielona Góra, KM PSP Gorzów Wielkopolski, KP PSP Kutno, KM PSP Łódź, KP PSP Pabianice, KP PSP Rawa Mazowiecka, KP PSP Tomaszów Mazowiecki, KP PSP Wieruszów, KP PSP Zgierz (2 samochody), KP PSP Sucha Beskidzka, KM PSP Kraków, KP PSP Przeworsk, KM PSP Gdańsk, KM PSP Gdynia, KM PSP Słupsk, KP PSP Człuchów, KP PSP Nowy Dwór Gdański, KP PSP Opatów, KP PSP Kazimierza Wielka, KM PSP Kielce, KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski (2 samochody).

Część trzecia, to dostawa 9 sztuk samochodów do 31 marca 2020 r. W ramach tego etapu nowe pojazdy pojawią się w: KP PSP w Żyrardowie, KM PSP w Warszawie (2 samochody), KP PSP w Grodzisku Mazowieckim, KP PSP w Wołominie, KP PSP w Legionowie, KP PSP w Sokółce, KM PSP w Gliwicach oraz KM PSP w Olsztynie.

Ostania, czwarta część przewiduje dostawę 8 pojazdów do 30 czerwca 2021 roku. W ramach ostatniego etapu dostawy, nowe samochody trafią do strażaków z: KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, KP PSP w Proszowicach, KP PSP w Białobrzegach, Ośrodka Szkolenia KW PSP Warszawa w Pionkach, KP PSP w Żurominie, KP PSP w Mińsku Mazowieckim, KP PSP w Mławie i KM PSP w Częstochowie. 

Zwycięża przetargu, kielecka firma PUH Moto-Truck, wygrała we wszystkich czterech etapach postępowania, zdobywając komplet punktów. Jeśli żadna z firm biorących udział w postępowaniu nie oprotestuje jego wyników, możemy się spodziewać, że umowy na dostawę 68 samochodów za prawie 75 mln złotych zostaną niebawem podpisane. Zakup realizowany jest w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze