Reklama

Straż Graniczna

Polskie rozwiązania dla SG. System ochrony granic dostarczony

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna 30 grudnia wzbogaciła się o kolejne systemy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Dostawa została zrealizowana w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej. Sprzęt dostarczyła spółka MindMade, będącej centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa publicznego.

W skład dostarczonych zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Doposażenie jednostek Straży Granicznej w zestawy urządzeń perymetrycznych ma zwiększyć funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez osoby i pojazdy. 

Podpisanie umowy jest, jak pisze Grupa WB, "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej - AMSTA". Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to autorskie opracowania inżynierów MindMade. Jak dodają przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności - podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej to kolejne rozwiązanie Grupy WB, po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze