Reklama

Straż Graniczna

Strzelnica za 9 mln złotych dla bieszczadzkich pograniczników

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę strzelnicy. W wydarzeniu uczestniczył sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Jak informuje resort, inwestycja finansowana jest z ustawy modernizacyjnej, a jej koszt wynosi prawie 9 mln zł.

Każda złotówka zainwestowana w wyszkolenie, wyposażenie i poprawę warunków służby funkcjonariuszy SG zwróci się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa we własnym kraju - powiedziała Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioletta Gorzkowska. 

Obecnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, korzystając ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. "Jednak dla poprawy jakości szkolenia ważne jest wybudowanie nowego, własnego obiektu, spełniającego kryteria w oparciu o współczesne technologie wykonania i wyposażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami  w tym zakresie" - podkreśla formacja w oficjalnym komunikacie.

Strzelnica to jedna z ośmiu zaplanowanych w Bieszczadzkim Oddziale inwestycji budowlanych w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” na łączną kwotę 12 mln złotych. Koszt budowy strzelnicy wynosi 9 mln złotych. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Strzelnica będzie wykorzystana do prowadzenia treningów strzeleckich z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładkolufowej i pneumatycznej. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi także prowadzenie strzelań przy pomocy trenażera multimedialnego. Jak informuje formacja, w głównym pomieszczeniu strzelań znajdzie się 7 stanowisk treningowych o zasięgu 25 m. W budynku znajdą się także sale szkoleniowe w tym do technik interwencji, pomocy medycznej, warsztatowe i socjalno-administracyjne.

Sygnatariuszami wmurowanego aktu erekcyjnego są sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch i komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.

Jak zapewnił wiceminister, w planach resortu jest budowa czterech strzelnic. Powstają one w Przemyślu, Chełmie, Koszalinie i Gdańsku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze