Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna kupuje rękawice i buty

Fot. Straż Graniczna

Nawet do 1,5 tys. całorocznych nowych par butów, wyposażonych w membranę izolacyjną oraz do 5,8 tys. rękawic, również z membraną izolacyjną, ma trafić na wyposażenie Straży Granicznej. Nowe elementy na wyposażenu indywidualnym  funkcjonariuszy mają znaleźć się jeszcze w tym roku.

Straż Graniczna zamierza doposażyć swoich funkcjoanriuszy w nowe rękawice oraz buty z membranami izolacyjnymi. Poszukiwane w ramach przetargu nowe rękawice dla Straży Granicznej mają być elementem umundurowania specjalistycznego. W ramach podstawowego zamówienia do strażników granicznych  trafić ma 3,5 tys. rękawic z membraną izolacyjną, zaś w ramach zamówienia obejmującego prawo opcji, nawet do 2,3 tys. kolejnych par. Realizacja zamówienia podstawowego jest planowana do dnia 31 sierpnia bieżącego roku, a dodatkowe rękawice mają trafić do Straży Granicznej do 30 listopada 2018 r. Głównym zadaniem rękawic jest ochrona rąk funkcjonariuszy przed zimnem oraz wilgocią, z którą stykają się w trakcie swojej służby, należy podkreślić, iż zastosowany w nich wkład izolacyjny ma pozwolić na działanie w niskiej temperaturze do -30°C.

Rękawice mają być pięciopalcowe, ocieplone, z wkładem izolacyjnym z anatomicznym układem kciuka. Zastosowane w rękawicach membrany wiatroszczelne i wodoszczelne, mają mieć zdolność do przepuszczania potu na zewnątrz w trakcie noszenia. Obok codziennego zastosowania w trudnych warunkach pogodowych, ich specyfikacja ma pozwolić również na użytkowanie ich przez strażników poruszających się na nartach, ze szczególnym uwzględnieniem warunków zimowych oraz w okresach przejściowych, obejmujących chociażby początki wiosny. Nowe rękawice mają sięgać za przegub dłoni i być w kolorze czarnym. W szwach bocznych rękawic będą szlufki z karabińczykami, pozwalającymi spinać rękawice oraz mocować je do pasów służbowych.

Podstawowym materiałem, z którego mają być wykonane rękawice, będzie tkanina syntetyczna o zwiększonej odporności na przenikanie wody, a także skóra bydlęca lub kozia. W trakcie wyboru ofert kluczowym czynnikiem ma być cena (60 proc.), jakość wykonania rękawic (30 proc.) oraz termin dostawy (10 proc.).

Równocześnie prowadzony jest przetarg na dostawę butów z membraną izolacyjną dla Straży Granicznej. W ramach zamówienia podstawowego zakłada się pozyskanie 1 tys. par nowych butów, z możliwością pozyskania kolejnych 500 par w ramach prawa opcji. Dostawy butów mają zakończyć się do 31 sierpnia bieżącego roku, a w przypadku par w zamówieniu opcjonalnym, chodzi o termin 30 listopada 2018 r. Kryteria, które będą brane pod uwagę przy ocenie ofert, to przede wszystkim cena (60 proc.), jakość (30 proc.) oraz termin dostawy (10 proc.).

Potencjalnych dostawców butów dla Straży Granicznej poznamy już po 21 marca, kiedy upływa termin składania ofert. Buty z membraną izolacyjną mają być przeznaczone do całorocznego noszenia przez funkcjonariuszy. Zakłada się, że wierzchy cholewki będą wykonane ze skóry bydlęcej. Buty mają być wysokie i sznurowane, zaś cholewka zakończona ma być kołnierzem skórzanym wypełnionym pianką poliuretanową. Język butów ma zabezpieczać przed wpadaniem do środka obuwia kamieni, piasku lub śniegu. Wnętrze poszukiwanego obuwia będzie wyłożone podszewką z wodoszczelnego, trójwarstwowego laminatu, zawierającego wodoszczelną i nieprzepuszczalną membranę. Buty zawierać będą wymienną wyściółkę o właściwościach antybakteryjnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze