Reklama

Straż Graniczna

SG zatrzymała rosyjskiego dezertera

Autor. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 41-letniego dezertera z Rosji. Mężczyzna – jak podała formacja – nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski.

Straż Graniczna o zatrzymaniu rosyjskiego żołnierza w Polsce poinformowała w środę rano na platformie X (dawny Twitter). „Straż Graniczna potwierdza zatrzymanie dezertera z Rosji. To 41-letni mężczyzna, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski” – napisała SG. Jak dodała formacja, „prowadzone są wobec niego dalsze czynności”.

Jako pierwszy o zchwytaniu dezertera poinformował RMF24.pl. Według ustaleń portalu, rosyjski żołnierz podczas zatrzymania „był po cywilnemu i bez broni”. „Z naszych ustaleń wynika, że znaleziono przy nim rosyjskie dokumenty wojskowe, w tym kontrakt z armią obejmujący udział w działaniach zbrojnych przeciwko Ukrainie” – czytamy na RMF24.pl.

Jak dodał portal, rosyjski żołnierz by przedostać się na Zachód, „starał się wykorzystać kanał migracyjny zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, którego używają cudzoziemcy głównie z Bliskiego Wschodu, północnej Afryki oraz Azji Środkowej”.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze