Reklama

Straż Graniczna

Roboty IBIS dla Straży Granicznej w Krakowie i Rzeszowie

fot. PIAP
fot. PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawy mobilnych robotów IBIS wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Straży Granicznej w Krakowie i Rzeszowie. To kolejne roboty PIAP, które zwiększą bezpieczeństwo na terenie portów lotniczych w Polsce.

Roboty IBIS wspierają funkcjonariuszy lotniczych przejść granicznych m.in.: w rozpoznaniu pozostawionych bagaży, wywiezieniu ich w miejsce przeznaczone do neutralizacji i samej neutralizacji. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu mogą być wykorzystane do wydawania poleceń na odległość lub negocjowania z potencjalnym przestępcą lub zakładnikiem.

Roboty IBIS z Placówek Straży Granicznej w Krakowie i Rzeszowie, dołączyły do grona robotów już służących na lotniskach w Polsce. Dla przypomnienia: są to lotniska w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Modlinie i Wrocławiu.

IBIS jest robotem przeznaczonym do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych. Robot charakteryzuje się dużym udźwigiem manipulatora i dużą prędkością.

Reklama

Komentarze

    Reklama