Straż Graniczna

Nagrody za służbę na polsko-białoruskiej granicy dla mundurowych z SG

Fot. Straż Graniczna/Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter

Jak zapewniał w rozmowie z InfoSecurity24.pl gen. dyw. Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej, wszyscy mundurowi jego formacji, którzy pełnili służbę na tzw. zielonej granicy, otrzymali już nagrody. Co więcej, "dla tych funkcjonariuszy przewidziane są także w najbliższym czasie kolejne, znaczące środki". Z informacji do jakich dotarła redakcja wynika, że do tej pory nagrody wypłacono w trzech transzach, a realizacja czwartej, o której mówił szef formacji, jest coraz bliżej.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, o czym otwarcie mówią zarówno przedstawiciele rządu jak i samej Straży Granicznej, jest napięta i nic na razie nie wskazuje, by ten stan miał się w najbliższej przyszłości zmienić. Z presją migracyjną od miesięcy zmaga się – z pomocą wojska i policji – Straż Graniczna, a jej kierownictwo zdecydowało się nagrodzić funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na tzw. zielonej granicy. Jak dowiedział się InfoSecurity24.pl, chodzi o mundurowych z dwóch oddziałów Straży Granicznej – Podlaskiego i Nadbużańskiego. Z informacji przekazanych przez st. chor.  szt.  SG Ewelinę Szczepańską, z Samodzielnej Sekcji Prasowej Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej, wynika że funkcjonariuszom tym do tej pory, w związku z sytuacją migracyjną na granicy polsko-białoruskiej, przyznano nagrody uznaniowe wypłacone w trzech transzach.

W związku z sytuacją migracyjną na granicy RP z Białorusią, wymagającą intensyfikacji czynności służbowych, funkcjonariusze szczególnie zaangażowani w wykonywanie dodatkowych zadań służbowych wynikających z nasilenia zjawisk migracyjnych, (otrzymali nagrody - przyp. red.) w średniej wysokości około 2.400 zł na etat.

st. chor. szt. SG Ewelina Szczepańska, Samodzielna Sekcja Prasowa Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej

Dodatkowe środki finansowe – jak poinformowała redakcję formacja – mają umożliwić "wypłatę nagród w wysokości po 1000 zł na funkcjonariusza". "Aktualnie trwają prace nad przyznaniem kolejnej (czwartej) transzy dodatkowych środków finansowych umożliwiających wypłatę nagród funkcjonariuszom Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej" - przekazała st. chor. szt. SG Ewelina Szczepańska.

Wypłacone do tej pory nagrody to jednak nie wszystkie pieniądze, jakie trafią na konta funkcjonariuszy. Z informacji jakie otrzymała redakcja wynika bowiem, że oprócz czwartej transzy nagród, mundurowi mogą liczyć też na specjalne dodatki motywacyjne, wynikające z nowelizacji tegorocznej ustawy okołobudżetowej. Będą one wypłacone do końca tego roku. Jak zaznacza formacja, "przedsięwzięcie jest w trakcie realizacji".

DM 

Reklama
Reklama

Komentarze