Reklama

Straż Graniczna

Morski Oddział Straży Granicznej ma nowego szefa

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Na stanowisko Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej powołany został płk SG Andrzej Prokopski. Akt powołania nowemu komendantowi wręczył Jarosław Zieliński wiceszef MSWiA. Płk Prokopski do MOSG trafił w kwietniu z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie gdzie był komendantem. Od 6 kwietnia pełnił obowiązki szefa MOSG.

Chcę pogratulować panu pułkownikowi tego, że uzyskał zaufanie Komendanta Głównego Straży Granicznej, który wnioskował o powołanie go na stanowisko Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak podkreślał wiceminister Zieliński, płk Prokopski zyskał również zaufanie kierownictwa MSWiA. „Mam nadzieję, że przy takim zaufaniu ze strony zwierzchników i szacunku, jaki wypracował sobie przez lata w samej formacji, będzie z powodzeniem realizował te zadania, które należą do Straży Granicznej na obszarze MOSG i że będzie dobrym, sprawnym i sprawiedliwym dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych szefem” – powiedział Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński zwrócił uwagę na bardzo dobrą kondycję Straży Granicznej w wymiarze organizacyjnym i sprzętowym. „Dzięki jej sprawności i właściwemu nadzorowi przez Komendanta Głównego SG w tym segmencie Polska jest bezpieczna”.

Gen. bryg. SG Jacek Bajger, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, przybliżył dotychczasowy przebieg służby płk. SG Andrzeja Prokopskiego. Powiedział, że jego powołanie na stanowisko Komendanta MOSG to bardzo dobra decyzja dla Straży Granicznej i dla Morskiego Oddziału SG.

Przyjmując to wyzwanie mam świadomość, jak duża spoczywa na mnie odpowiedzialność.

płk. SG Andrzej Prokopski, Komendant MOSG

Nowo powołany komendant, podziękował za zaufanie i podkreślił, że zadania realizować będzie rzetelnie i z najwyższą starannością.

Pułkownik Andrzej Prokopski, w poprzednich latach pełnił funkcję m.in. radcy w strukturze zarządu granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie, a następnie, od 11 października 2017 roku, był komendantem w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Wcześniej Komendant MOSG wspólnie z kadrą kierowniczą oddziału uczestniczył w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku w odprawie z komendantami służb mundurowych województwa pomorskiego pod przewodnictwem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Obok wiceministra i wojewody udział w niej wzięli gen. bryg. SG Jacek Bajger, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny Straży Pożarnej i nadinsp. Jan Lach, Zastępca Komendanta Głównego Policji. Głównym tematem spotkania z wiceministrem był aktualny stan realizacji ustawy modernizacyjnej.

Straż Graniczna/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama