Reklama

Straż Graniczna

Maski przeciwgazowe dla Straży Granicznej od Griffin Group

fot. karpacki.strazgraniczna.pl
fot. karpacki.strazgraniczna.pl

Jeszcze w tym roku, do Straży Granicznej trafi ponad 700 nowych masek przeciwgazowych z filtropochłaniaczami. 22 czerwca Komenda Główna SG podpisała z warszawską firmą Griffin Group S.A. umowę na ich dostawę. Całkowita wartość zamówienia, które może zostać powiększone o kolejne 600 sztuk masek, to ponad 830 tys. złotych.

O ogłoszeniu na dostawę masek przeciwgazowych dla Straży Granicznej pisaliśmy już w kwietniu. Przetarg obejmował dostarczenie 706 kompletów masek przeciwgazowych z filtropochłaniaczami oraz opcjonalne powiększenie zamówienie o kolejnych 600 sztuk. W postępowaniu udział wzięły trzy firmy, w tym zwycięski Griffin Group. Warszawska firma zdobyła łącznie 92,09 pkt.

Zamówienia podstawowe oraz opcjonalne ma być zrealizowane do 30 listopada bieżącego roku. Maski muszą gwarantować odpowiednią ochronę oczu oraz dróg oddechowych funkcjonariuszy w związku z zagrożeniami radiologicznymi, biologicznymi, chemicznymi i atomowymi CBRN, a także w rejonach użycia środków chemicznych takich jak np. gaz łzawiący. Maska musi spełniać tym samym wymagania normy PN-EN-136:2001 (EN 136:1998), być wyposażona w komorę foniczną, a także umożliwiać stosowanie hełmu typu MICH, noktowizorów, kamer termowizyjnych. Używanie maski musi pozwalać też na efektywne posługiwanie się bronią palną, zarówno krótką jak i długą.

Wartość zamówienia, to łącznie to 834 863.15 złotych.

 DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze