Reklama

Straż Graniczna

Hydrauliczne wyważeniówki dla Straży Granicznej

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Nawet sześć kompletów nowych hydraulicznych wyważeniówek może do końca tego roku trafić na wyposażenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Będą one w stanie przy załadowanym akumulatorze być użyte minimum pięć razy i pozwalać na forsowanie drzwi o najwyższych atestach antywłamaniowych, pozwalając na pokonywanie drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych w danych obiektach.

Straż Graniczna poszukuje dostawców hydraulicznych zestawów wyważeniowych, przeznaczonych do siłowego wyważania drzwi. Przetarg zakłada pozyskanie 5 kompletów tego rodzaju wyposażenia w ramach zamówienia podstawowego, z możliwością pozyskania jeszcze jednego w ramach prawa opcji. Planowo, nowe systemy wyważeniowe mają trafić już do funkcjonariuszy do 19 grudnia bieżącego roku, a już 18 października ma nastąpić otwarcie złożonych ofert. Kryteriami oceny zaproponowanych produktów mają być cena (60 proc.), gwarancja (20 proc.) oraz dodatkowe wyposażenie (20 proc.). W przypadku tego ostatniego oceniane będzie zaoferowanie zestawu hydraulicznego dodatkowo wyposażonego w nożyce hydrauliczne, a także rozpierak hydrauliczny.

Hydrauliczne zestawy wyważeniowe mają pozwalać forsować atestowane drzwi antywłamaniowe w najwyższych klasach odporności na włamanie (klasa 6). Straż Graniczna zamierza kupić zestawy działające na zasadzie wpychania drzwi do wnętrza, w przypadku drzwi wewnętrznych w danym obiekcie lub wyciągania drzwi na zewnątrz, w przypadku drzwi zewnętrznych do danego obiektu.

W pełni skompletowane zestawy mają składać się oprócz samego urządzenia wyważeniowego, również z jednostki zasilającej, urządzenia lub przewodów sterujących i zasilających, skrzyni lub plecaka transportowo-ochronnego do przenoszenia i przechowywania poszczególnych elementów, a także wspomnianych opcjonalnych składników wyposażenia w postaci co najmniej nożyc i rozpieraka. W specyfikacji podkreślono wymogi szybkiego użycia i złożenia całego sprzętu, a także fakt, że konstrukcja wyważeniówki musi umożliwiać obsługę przez jedną osobę.

Wskazuje się, że jednostka zasilająca urządzenie musi zapewnić funkcjonariuszom możliwość minimum pięciokrotnego użycia urządzenia wyważeniowego przy jednym pełnym naładowaniu akumulatora, a masa zestawu jednostki zasilającej, w pełnym ukompletowaniu, to maksymalnie 17 kg.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze