Reklama

Straż Graniczna

Gen. Praga na otwarcie targów i konferencji "Granice 2021": przed Strażą Graniczną stoi jeszcze wiele wyzwań z którymi musimy się mierzyć

Fot. InfoSecurity24.pl
Fot. InfoSecurity24.pl

W podchełmskich Depułtyczach, rozpoczęła się Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „Granice 2021”. Jak napisał w liście skierowanym do uczestników wydarzenia komendant główny Straży Granicznej, gen. dyw. SG Tomasz Praga, „targi <<Granice>> to jedno z ważniejszych tego typu wydarzeń w kraju”. Gen. Praga przypomniał też, że Straż Graniczna świętuje w tym roku 30-lecie istnienia, jednak przed formacją wciąż stoi wiele wyzwań.

"Przed nami stoi jeszcze wiele wyzwań z którymi musimy się mierzyć" – napisał w liście do uczestników Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic "Granice 2021", komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga. Jak podkreślił, te wyzwania to nie tylko przemyt, ale też sytuacja na granicy czy rozwijająca się cyberprzestępczość. Jak zaznaczył, formacji "nie stać nas na stosowanie w służbie przestarzałego sprzętu i nieadekwatnych rozwiązań", a okazją do poznania nowych rozwiązań są właśnie tego typu wydarzenia. Szef SG zapewnił też, że "zagwarantowania bezpieczeństwa obywatelom i Polsce" to priorytetowe zadanie formacji. Dodał, że SG oprócz inwestycji w niezbędny sprzęt, taki jak systemy optoelektroniczne czy samochody, zamierza inwestować też w infrastrukturę szkoleniową.

Targom towarzyszy też konferencja podczas której, poruszone zostaną kwestie związane z modernizacją SG czy lotnictwem formacji. Uczestnicy porozmawiają też m.in. o obronie granicy państwowej RP i przeciwdziałaniu współczesnym zagrożeniom. 

Targi "Granice" to wydarzenie poświęcone szeroko rozumianej ochronie granic oraz służbom granicznym, którego patronem honorowym jest Straż Graniczna. Na targi zapraszane są także inne służby mundurowe, m.in. Krajowa Administracja Skarbowa i Służba Celno-Skarbowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Policja, oraz służby sanitarne operujące na granicach. Wystawcy to producenci klasycznego sprzętu, wyposażenia i technologii służących ochronie granic oraz bezpieczeństwu w ogóle. Targom towarzyszy konferencja merytoryczna omawiająca zagadnienia służb granicznych, bezpieczeństwa i sytuacji granic w Europie a także współpracy pomiędzy producentami, przemysłem a służbami mundurowymi.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze