Reklama

Straż Graniczna

Białoruskie prowokacje na granicy

Fot. Straż Graniczna/Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter

Straż Graniczna informuje o kolejnych, jak to ujęła, prowokacjach na granicy Polski z Białorusią. Wzdłuż granicy jeździ samochód, z którego odtwarzane są nagrania płaczu oraz krzyków dzieci. Wczoraj, tj. 28 października w kierunku żołnierzy został oddany strzał z pistoletu sygnałowego - podaje formacja.

"Kolejne prowokacje na granicy Polski z Białorusią" - napisała Straż Graniczna. "Patrole zauważyły, że po stronie białoruskiej wzdłuż granicy jeździ samochód, z którego puszczane są nagrania płaczu oraz krzyków dzieci. Również wczoraj, w kierunku żołnierzy został oddany strzał z pistoletu sygnałowego" - sprecyzowała SG.

W czwartek strażnicy graniczni odnotowali 575 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 7 nielegalnych imigrantów - poinformowała Straż Graniczna. Jak podała w czwartek rano na Twitterze Straż Graniczna, wśród siedmiu zatrzymanych jest trzech obywateli Iraku i czterech Afgańczyków. "Wobec 59 cudzoziemców wydano postanowienie o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano dziewięć osób, w tym pięciu obywateli Syrii oraz jednego obywatela Niemiec, Słowenii, Iraku i Ukrainy" – dodano.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ok. 27 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze