"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
Już cywil...
czwartek, 1 listopada 2018, 13:20

Już widzę te tłumy kandydatów chcących pracować w świątek ,piątek i niedzielę za 2300 zł ,wysłuchiwać obelg od osadzonych, wykonywać bezsensowne polecenia i rozkazy przełożonych którzy o funkcjonowaniu więzienia nie mają zielonego pojęcia, udawać przed kamerami że robi się coś zgodnie z przepisami i mieć jednocześnie świadomość tego że jest to kompletnie bez sensu.. przykład?? zaglądanie do cel MONITOROWANYCH przez wizjer co godzinę - to po jakiego grzyba ten monitoring???

10 lat służby
czwartek, 1 listopada 2018, 12:02

Proszę kupić Hajmany na każde skrzydło dp prześwietlania. Jak ma się poprawić nasze bezpieczeństwo skoro nie ma ludzi, a bez ludzi nie ma wzajemnego asekurowania się. O jakim sprzęcie mówimy ?? skoro nie ma pieniędzy na toner w drukarce, na baterie do radiotelefonów, na rękawiczki. Niedługo będziemy mięli więcej oficerów niż nas podoficerów na oddziałach

Obserwator
czwartek, 1 listopada 2018, 10:21

Czyli władze w sposób ukryty będą zmieniały kadry kolejnej służby mundurowej. Było i jest wojsko, SG, Policja, BOR, służby, więc pozostała Służba Więzienna.

Okręg Olsztyn
czwartek, 1 listopada 2018, 10:11

Pan płk chyba opowiada o jakimś filmie a nie o realiach...największą kpiną jest ze nawet straż marszałkowska dostała mundury nowe jak u specjalsów a my...no lepiej nie mówić...

Pawełek
czwartek, 1 listopada 2018, 09:40

Myślę że nikt nie przyjdzie, a jaj przyjdzie to pół roku i się zwolni. Niestety nikt nie widzi problemu z przełożonych. Sw powinni iść w ślady policji, masowe l4.

Tweets InfoSecurity24