Reklama

Służba Więzienna

Związkowcy Służby Więziennej dogadali się z Ministerstwem Sprawiedliwości

fot. COSSW
fot. COSSW

”Wpracowane porozumienie, w sposób oficjalny zostanie podpisane z Ministrem Sprawiedliwości w dniu 19 listopada 2018” - poinformował dziś Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesław Tuła. 

"W dniach 14-15 listopada 2018 r. zespół do spraw zdiagnozowania problemów i rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłoszonych przez Związki Zawodowe wypracował porozumienie, które jest korzystne dla funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa" - czytamy w komunikacie NSZZ FiPW. Jak dodaje przewodniczący związku, "uzgodnienia zawarte w porozumieniu nie odbiegają od porozumienia podpisanego w służbach podległych MSWiA, jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej". 

Przypomnijmy, porozumienie między MSWiA a przedstawicielami związkowców z Policji, PSP i SG podpisano 8 listopada. Przewiduje ono m.in. podwyżki (650 złotych brutto od 1 stycznia 2019 oraz 500 zł brutto od 1 stycznia 2020), pełnopłatne nadgodziny i zmianę zasad emerytalnych (by przejść na emeryturę wystarczy 25 lat służby, a nie tak jak dotychczas 25 lat służby i 55 lat życia).

"Wypracowane porozumienie, w sposób oficjalny zostanie podpisane z Ministrem Sprawiedliwości w dniu 19 listopada 2018 r. a jego treść niezwłocznie zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Głównego NSZZ FiPW" - informują związkowcy.

Przewodniczący Tuła, zaapelował też "do koleżanek i kolegów jeszcze o odrobinę cierpliwości, aby w powadze i spokoju podpisać w trudach wypracowane porozumienie". 

Kilka dni temu, resort sprawiedliwości w wydanym komunikacie zapewniał, że podwyżki w SW będą takie same jak w służbach podległych MSWiA. Jak podkreślał jeden z funckcjonariuszy SW, z którym udało nam się porozmawiać, po zapewnianiach ministerstwa, więziennicy oczekiwali na pisemne potwierdzenie obietnic. Z informacji jakie przekazali związkowcy porozumienie zostało wypracowane, a jego treść poznamy w poniedziałek. 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze