Reklama

Służba Więzienna

WSKiP udostępni kampus na potrzeby medyków pomagających chorym na COVID-19

Fot. COSSW w Kaliszu
Fot. COSSW w Kaliszu

Decyzją płk dr. Marcina Strzelca Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie obiekty Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zostaną udostępnione na potrzeby lekarzy i personelu medycznego pomagającym chorym na COVID-19 - poinformowała placówka.

"W trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich lekarze oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy na co dzień niosą pomoc chorym na koronawirusa, muszą zachować najwyższe środki ostrożności. Wielu z nich po kolejnym dniu zmagań z epidemią nie powraca do swoich domów. W tym celu, szukają miejsc odpoczynku przed kolejną służbą na rzecz potrzebujących" - podkreśla szkoła w komunikacie. 

W ramach wsparcia, płk dr Macin Strzelec, Rektor-Komendant WSKiP, wydał polecenie by miejsca w obiektach Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zwolnione przed kilkoma tygodniami przez studentów, udostępnione zostały pracownikom ochrony zdrowia. Jak dodał, "lekarze i personel medyczny są bardziej niż inni narażeni na kontakt z koronawirusem, a zapewnienie im optymalnych warunków pracy, jest naszym społecznym obowiązkiem".

Dlatego też poleciłem przygotowanie 50 miejsc w domach studenckich Kampusu Uczelni w Kaliszu na potrzeby pobytu w nich personelu medycznego. Przekształcenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu na Kampus Mundurowy WSKiP w chwili obecnej umożliwia nam optymalne wykorzystanie jego obiektów i infrastruktury dla statutowej działalności uczelni, która jest jednostką autonomiczną.

płk dr Macin Strzelec, Rektor-Komendant WSKiP

Infrastruktura Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu stała się częścią Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w październiku 2019 roku. Oprócz budynków COSSW, otrzymała też nieruchomości po byłym Zakładzie Karnym w Kaliszu, w którym do 2015 roku przez 169 lat funkcjonowało więzienie.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki instytucjonalnie istnieje od 31 sierpnia 2018 roku, ale działalność rozpoczęła 1 stycznia 2019 roku. Pierwsze zajęcia ruszyły wiosną zeszłego roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze