Reklama

Służba Więzienna

Wrócą widzenia w jednostkach penitencjarnych

Fot. Służba Więzienna
Fot. Służba Więzienna

Od 1 czerwca w zakładach karnych oraz aresztach śledczych planowane jest przywrócenie widzeń w reżimie sanitarnym - poinformowała w piątek Służba Więzienna. Czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny, a uczestniczyć w nim będzie mogła tylko jedna osoba.

Jak dodano, od 1 lipca planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich.

W piątkowym komunikacie Służba Więzienna przywołała korzystne dla Polski statystki dotyczące liczby osadzonych zakażonych koronawirusem. "Obecnie w Polsce jest zakażonych zaledwie 0,14 proc. osadzonych – kilkukrotnie mniej niż w innych krajach UE. Dla porównania – w Czechach to 0,85 proc. osadzonych, na Słowacji - 0,46 proc, na Węgrzech – 0,42 proc. osadzonych" - podkreślono.

Jak wskazano, jeśli chodzi o bezpieczeństwo przywracania m.in. widzeń z najbliższymi podstawą rekomendacji dla dyrektorów jednostek penitencjarnych jest dokładna analiza bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie.

"W związku z powyższym z dniem 1 czerwca 2021 roku planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem reżimu sanitarnego" - poinformowano. Przy widzeniach obowiązywać będą dodatkowe uregulowania - w widzeniu uczestniczyć będzie mogła jedna osoba, będzie mogło ono odbywać się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, a jego czas nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny.

Osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa, a wejście na teren jednostki będzie odbywać się po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Możliwość rejestracji na widzenie ma zostać uruchomiona od 24 maja. "Od 1 lipca 2021 r., po dokonaniu analizy epidemiologicznej, planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich" - dodała Służba Więzienna. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji sposobu widzeń zostaną umieszczone na stronach internetowych właściwych zakładów karnych i aresztów śledczych.

Reklama
ReklamaŹródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze