Reklama

Służba Więzienna

Wójcik za Jakiego. Służba Więzienna ma nowego „szefa”

Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości
Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Jak dowiedziało się InfoSecurity24.pl sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik, przejął po odchodzącym do europarlamentu Patryku Jakim, nadzór nad Służbą Więzienną.

"Nadzór nad Służbą Więzienną w Ministerstwie Sprawiedliwości sprawuje Sekretarz Stanu Michał Wójcik" - poinformował redakcję InfoSecurity24.pl Zespół Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Michał Wójcik jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła. Przewodniczył stałej Podkomisji Rzemiosła i Usług, zasiadał w Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”. W wyborach parlamentarnych w roku 2015 uzyskał mandat poselski z okręgu katowickiego. Zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Społecznej i Rodziny.

Wójcik będzie w teraz sprawował bezpośredni nadzór nad „armią” funkcjonariuszy SW. Służba Więzienna jest drugą co do wielkości, po policji, uzbrojoną formacją mundurową w Polsce. Według stanu na 31 grudnia liczyła blisko 28 tys. mundurowych.  

Wójcik miał niedawno okazję zmierzyć się z nowymi obowiązkami, uczestniczył bowiem w sejmowej komisji sprawiedliwości i odpowiadał na pytania posłów dotyczące realizacji programu modernizacji SW w 2018 roku.

Przypomnijmy, Patryk Jaki, przed Wójcikiem nadzorujący SW, w ostanich eurowyborach zdobył ponad 258 tys. głosów, czym zapewnił sobie mandat posła w Parlamencie Europejskim.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama