Reklama

Służba Więzienna

Wiceszef Służby Więziennej odchodzi

Fot. Służba Więzienna/kpt. Roman Malchrzyk
Fot. Służba Więzienna/kpt. Roman Malchrzyk

Płk Artur Dziadosz, po ponad 30 latach służby, 3 lutego br. odszedł na emeryturę - dowiedział się InfoSecurity24.pl. Oznacza to, że szef Służby Więziennej, generał Jacek Kitliński, stracił jednego ze swoich zastępców.

Pułkownik był jednym z trzech zastępców szefa Służby Więziennej, obecnie generała Jacka Kitlińskiego. Funkcję tę pełnił przez prawie 10 lat. Na stanowisko powołał go jeszcze w 2011 roku ówczesny minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. 

Dziadosz ukończył studia magisterskie na kierunku ekonomiki i zarządzania przedsiębiorstwami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. ukończył również studia podyplomowe o specjalizacji rachunkowość i zarządzanie finansami.

W Służbie Więziennej był zatrudniony od 1 lutego 1991 r., zajmując kolejno stanowiska: młodszego inspektora, kontrolera działu finansowego Zakładu Karnego w Rzeszowie, kontrolera, a następnie starszego kontrolera Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie. Z dniem 1 września 2000 r. przeniesiony z urzędu do Centralnego Zarządu Służby Więziennej na stanowisko kontrolera Wydziału Inspekcji. Od 1 lutego 2001 r. pełni służbę w Biurze Budżetu, a z dniem 15 marca 2006 r. mianowany na stanowisko zastępcy Dyrektora powyższego biura, pełniąc jednocześnie funkcję Głównego Księgowego Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

To kolejna zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego SW w ostatnim roku. Zbigniew Ziobro powołał bowiem 12 lutego 2020 roku na jedno z nich płk. Andrzeja Leńczuka. W fotelu wiceszefa SW zastąpił on płk. Grzegorza Fedorowicza, którego parę dni wcześniej odwołano. 

Zdjęcie pułkownika Dziadosza zniknęło już z zakładki dotyczącej kierownictwa Służby Więziennej. Resort sprawiedliwości nie odpowiedział na pytania redakcji dotyczące powodów odejścia pułkownika. Nie wiemy też jeszcze, kto go zastąpi. Na razie więc, stanowiska zastępców dyrektora generalnego Służby Więziennej zajmują wspomniany pułkownik Andrzej Leńczuk oraz pułkownik Krzysztof Stefanowski.

MR

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze