Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna wyda prawie 8 mln złotych na "więźniarki"?

Fot. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl
Fot. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

AMZ-KUTNO S.A. i Frank-Cars sp. z o. o. - to dwa podmioty zainteresowane realizacją zamówienia na dostawę pojazdów samochodowych dla Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Formacja do wydania na 27 samochodów ma prawie 8 mln złotych.

Jak informuje formacja, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa pojazdów samochodowych, wpłynęły w terminie trzy oferty - po jednej na każdą część zamówienia. 

Realizacją pierwszej części, czyli dostawy czterech fabrycznie nowych pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną typu „więźniarka” (przystosowanych w sposób szczególny do przewozu osiemnastu osób pozbawionych wolności wraz z trzema uzbrojonymi konwojentami, dowódcą konwoju i kierowcą) zainteresowane jest AMZ-KUTNO S.A. Polska firma chce sprzedać pojazdy formacji za 3 117 804 zł. Zapewnia również mobilny serwis napraw gwarancyjnych, a także 97 m-cy gwarancji na perforację nadwozia, 37 m-cy gwarancji na elementy zabudowy i wyposażenia specjalnego, 61 m-cy gwarancji na powłokę lakierniczą i 79 m-cy gwarancji na zespoły i podzespoły mechaniczne. 

Druga część zamówienia zakłada dostawy dziewięciu sztuk fabrycznie nowych pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną - przystosowanych w sposób szczególny do przewozu 9 osób, tj. 5 osób pozbawionych wolności wraz z dwoma uzbrojonymi konwojentami, dowódcą konwoju i kierowcą, z wydzieloną przestrzenią na bagaż. Dostawy zrealizować chce firma Frank-Cars sp. z o. o. z Częstochowy, za 2 282 390,46 zł. W tej cenie formacja otrzyma 144 m-ce gwarancji na perforację nadwozia, 49 m-cy gwarancji na elementy zabudowy i wyposażenia specjalnego, 61 m-cy gwarancji na powłokę lakierniczą, 79 m-cy gwarancji na zespoły i podzespoły mechaniczne i oferuje mobilny serwis napraw gwarancyjnych.

image
Fot. SW

Ta sama firma zrealizować chce również dostawy w ramach trzeciej części zamówienia opublikowanego przez Służbę Wiezienną, w której mowa o 14 sztukach fabrycznie nowych pojazdów samochodowych używanych do celów specjalnych przez Służbę Więzienną - przystosowanych w sposób szczególny do przewozu 9 osób oraz z wydzieloną przestrzenią na bagaż. Sprzedaż wyceniono w tym zadaniu na 3 401 122,20 zł, a cena zakłada również: 144 m-ce gwarancji na perforację nadwozia, 49 m-cy gwarancji na elementy zabudowy i wyposażenia specjalnego, 61 m-cy gwarancji na powłokę lakierniczą, 79 m-cy gwarancji na zespoły i podzespoły mechaniczne i oferuje mobilny serwis napraw gwarancyjnych.  

Centralny Zarząd Służby Więziennej zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia odpowiednio: 3 180 000,00 zł,  1 800 000,00 zł i 2 800 000,00 zł. Oznacza to, że w cenie zmieścił się jedynie podmiot z Kutna. Dostawy samochodów miałaby, w przypadku udzielenia zamówienia, zakończyć się jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze